Teamet bag

Vi er et team på 7 ambitiøse, professionelle fagnørder, der med passion og en innovativ tilgang løser opgaver til små og store virksomheder. Vores dygtige folk har mange års erfaring og er fokuseret på udvikling, har vindermentalitet og elsker at iværksætte spændende projekter.

henrik

Henrik Tolfjord

CEO & Owner

Med mere end 15 års erfaring som selvstænding har Henrik en unik forståelse for vores kunders forretning, virksomhedsstrategi og udvikling. Henrik er uddannet datamatiker og Akademi Økonom i int. økonomi
og markedsføring.

+45 40 112 112
henrik@speakmedia.dk

linkedin

morten

Morten Holm

Head of Digital

Morten arbejder med online markedsføring og har en bred og dyb viden om sociale medier, social selling og sell without selling. Morten rådgiver i dag virksomheder, samt offentlige institutioner om brugen af sociale medier.

+45 22 93 70 00
morten@speakmedia.dk

linkedin

dan

Dan Lolk

VP, Client Management
& Insights

Dan transformerer digital virksomhedsstrategi til konceptuelle handlinger, der understøtter kundens eksisterende virksomheds-strategi. Dan har tidligere siddet som Corporate Account Executive hos Falcon Social.

+45 26 29 24 77
dan@speakmedia.dk

linkedin

sofie

Sofie Aarenstrup

Business Relations Manager

Med en baggrund hos IBM Marketing & Kommunikation i Danmark, arbejder Sofie i dag som projektleder for vores kundekartotek og kursus virksomhed. Hun har en dyb forståelse for konceptuel- og grafisk udvikling samt digital marketing strategi.

+45 26 46 25 94
sofie@speakmedia.dk

linkedin

Maja Kontor_1

Maja Sandra Kodic

Digital Marketing Manager

Maja varetager den daglige eksekvering af de kommunikative og marketingsmæssige opgaver for hendes kundeportefølje. Maja har en baggrund som cand.mag. i inter-national markedskommunikation og hun taler hele 6 sprog!

+45 31 50 60 75
maja@speakmedia.dk

linkedin

Mathias Nordby Andersen

Full Stack Udvikler

Mathias sidder i vores analyseteam og har fokus på  performance data, som anvendes til at vejlede kunderne bedst muligt i hvilke medier der passer bedst til dem. Det handler om HVOR kunderne er og hvordan vores kunder bedst bliver eksponeret overfor deres målgruppe.

mathias@speakmedia.dk

linkedin